Kulturalne strony

Culture.pl

Culture.pl to codziennie aktualizowany serwis, informujący o najciekawszych wydarzeniach związanych z polską kulturą na całym świecie. To największe i najbardziej wszechstronne źródło wiedzy o polskiej kulturze – oprócz informacji o wydarzeniach organizowanych w Polsce i za granicą, znaleźć tu można liczne sylwetki artystów, recenzje, eseje, opisy i informacje o instytucjach kultury. Od ponad dekady portal Culture.pl prowadzony jest przez  Instytut Adama Mickiewicza – narodową instytucję kultury, której zadaniem jest budowanie marki Polska w wymiarze kultury oraz udział w międzynarodowej wymianie kulturalnej.

Dwutygodnik.com

Dwutygodnik.com – internetowe pismo wydawane przez Narodowy Instytut Audiowizualny. Głównym celem jest bieżące analizowanie i komentowanie zjawisk, które zachodzą w kulturze polskiej (i nie tylko polskiej). Klasyczny układ wydawnictwa drukowanego wraz z innowacjami charakterystycznymi dla internetu, dają podwójną korzyść: jest to zachęta do czytania w internecie przez „tradycjonalistów”, jak również pojawia się możliwość aktywnego udziału odbiorców periodyku w myśl zasady Internet 2.0.
Na łamach dwutygodnika można przeczytać teksty m.in. Przemysława Czaplińskiego, Doroty Masłowskiej, Marcina Sendeckiego i innych znanych postaci polskiej kultury.

Gdynia Kulturalna

Oficjalny profil Wydziału Kultury Urzędu Miasta Gdyni. Informujemy o bieżących wydarzeniach kulturalnych na terenie Gdyni i Trójmiasta.

Promujemy młodych twórców, lokalne inicjatywy, wyjątkowe miejsca oraz projekty. Służymy radą, wspieramy oraz animujemy szeroko pojęte działania kulturalne.

Do zadań Wydziału Kultury należy sprawowanie mecenatu nad działalnością kulturalną, polegającego na wspieraniu i promocji twórczości, edukacji i oświaty kulturalnej, działań i inicjatyw kulturalnych oraz na ochronie dziedzictwa kultury.

Leave a Reply

Your email address will not be published.