Zbiór opowiadań zyskał tak dużo czytelników z uwagi na swoją unikalną treść i wysoki poziom napisanych tekstów. Dodatkowo grupa autorów jest świetnie zorientowana w realiach Internetu i potrafi doskonale promować swój projekt. Jest to kwintesencja selfpublishingu – mówi Małgorzata Błaszczyk z Virtualo, które jest partnerem akcji. Self-publishing czyli publikowanie ebooków bez udziału wydawnictwa nadal jest zjawiskiem relatywnie nowym w Polsce, które podbiło Stany Zjednoczone i Europę Zachodnią, jak również kraje azjatyckie. W Virtualo opcja opublikowania e-booków na własną rękę dostępna jest od 2011 roku. Skorzystało z niej do tej pory 800 autorów, którzy wydali prawie 1000 książek. Najlepsi zaczynają powoli to już odczuwać finansowo, zarabiając na wydanych tytułach.
E-booki z okazji Halloween – inicjatywa polskich autorów
27 autorów i 27 opowiadań. Ponad 15 tysięcy pobrań poprzednich dwóch części czarodziejskiego zbioru tekstów. Unikalny projekt self-publishingowy szturmem zdobywa e-czytelników. Akcja z udziałem Virtualo i pisarzy dedykowana Halloween umożliwia bezpłatne obcowanie z literaturą.
Pierwsza część „31.10. Halloween po polsku” została wydana w 2011 roku i od razu zyskała sobie kilkutysięczne grono fanów. Opowiadania napisane zostały przez kilkudziesięciu autorów, którzy postanowili stworzyć unikalną wartość. Halloween 31.10 jest projektem mającym na celu z jednej strony aktywizację środowiska autorów, z drugiej strony umożliwienie nawiązania bezpośredniego kontaktu z naszymi czytelnikami. Nie jest działaniem komercyjnym, lecz formą zabawy, mającej przynieść radość i rozrywkę wszystkim uczestniczącym w niej stronom – mówi Kinga Ohendowska, pomysłodawczyni i organizatorka całej akcji.
Projekt 31.10 jest inspiracją również dla innych projektów oraz dla indywidualnych autorów. Okazuje się, że można w tej nowej dziedzinie odnieść niemały sukces. W dobie spadku czytelnictwa wydawcy cieszą się, gdy sprzedadzą 5 tysięczny nakład książki. A tymczasem Halloween 31.10 pobrano już 16 500 razy. W ciągu ostatniego roku, na rynku pojawiło się wiele wspaniałych e-antologii opowiadań i cieszymy się niezmiernie, że mieliśmy swój udział w tej przemianie, która dokonała się nie tylko w umysłach czytelników, ale również w samym podejściu autorów. Książka drugiej kategorii, zwana e-bookiem, stała się równoprawną publikacją i zyskuje sobie coraz szersze rzesze zwolenników. Stało się tak głównie ze względu na niższe ceny, sprawną dystrybucję i stale zwiększającą się dostępność czytników elektronicznych -mówi Kinga Ohendowska.
[youtube https://www.youtube.com/watch?v=aXRySf77o84?rel=0]
Antologia opowiadań o halloween nie powstaje w zwyczajny sposób. Jak zwykle, żaden z autorów nie wiedział, o czym pisze reszta twórców. To ćwiczenie, związane nie tylko z umiejętnością pracy w grupie, ale również z innym niż czysto literacki rodzajem wyobraźni. Niezwykle trudno jest bowiem stworzyć spójną całość z indywidualnych kontrybucji, pełnych indywidualnego ognia, różniących się postrzeganiem świata, podejściem, a nawet zrozumieniem tematu. Ale przecież nie miało być łatwo, tylko kreatywnie, pasjonująco i co najważniejsze – oczywiście magicznie.
W ramach projektu czytelnicy mogą pobrać za darmo na Virtualo.pl zbór opowiadań 31.10 Księga Cieni – bez DRM, bez ograniczeń, na wszystkie czytniki i urządzenia.
Wszystkie infomacje dotyczące akcji są dostępne na: http://3110.pl
E-booki Halloween 31.10: http://virtualo.pl/?q=31.10
Autorzy opowiadań zbioru 31.10 Księga Cieni:
Kinga Ochendowska – “Księga Cieni”, Paweł Mateja – “Wielkie potwory mistrza Gottentota”, Paweł “DarkAraghel” Rejdak – “Łowcy”, Grzegorz Gajek – “Ode złego”, Marek Rosowski – “Mgła”, Marcin Podlewski – “Serce i wahadło”, Anna Klejzerowicz – “Książka ze szkła”, Marek Ścieszek – “Będzina”, T. J Krzywik – “Groza zza muru”, Anna Rybkowska – “Mistrz lalek”, Maciej Kaźmierczak – “Jedność”, Magdalena Witkiewicz – “Czarownice”, Ewa Bauer – “Narodziny Bogini”, Kornelia Romanowska – “Broń mnie od pokuty”, Robert Rusik – “Po drugiej stronie księgi”, Maciej Lewandowski – “Siedlisko”, Tomasz Czarny – “Potrzeby”, Szymon Adamus – “Spójrz w moje oczy”, Krzysztof Dąbrowski – “I co ja robię tu”, Chepcher Jones – “Ta księga”, Marek Grzywacz – “Pierwsza strona”, Karolina Wilczyńska – “Tam chciałbym się zestarzeć”, Andrzej F. Paczkowski – “Oko czarownicy”, Michał Stonawski – “Cienie”, Kamil Czepiel – “O tym jak ciemność straciła kobietę”, Antonina Kostrzewa – “Powroty”, Krzysztof Maciejewski – “Ścieżka bez nazwy”