O wiatrakach ciąg dalszy

Jakiś czas temu było na tabako.pl o wiatrakach, o polskich próbach wiatrakowych. Ostatnio doszły mnie słuchy, że Google całkiem nieźle sobie radzi w tej kwestii. I nie tylko w tej. Zapraszam do przeczytania artykuliku.

Google inwestuje w energię odnawialną

Google zainwestowała 75 mln dol. w farmę wiatrową w Rippey w stanie Iowa (USA). Jest to część z wartej 990 mln inwestycji firmy w energię odnawialną.

Farma wiatrowa, która jest aktualnie w fazie budowy, będzie dostarczała energii o mocy 50 megawatów dla 15 tys. gospodarstw domowych. Projekt został opracowany przez RPM Access.

Farma w Rippey nie jest pierwszą inwestycją ?wiatrakową? Google w stanie Iowa. W 2010 r. firma podpisała długoterminowy kontrakt na zakup energii wiatrowej z County NextEra Energy Resources. Zasila ona centrum danych Google, znajdujące się w Council Bluffs.

Łączne inwestycje Google w energię odnawialną sięgają już kwoty 990 mln dol. i są one zlokalizowane w różnych regionach. Oprócz stanu Iowa istnieją projekty w innych stanach: Północnej Dakocie, Oregonie, Kalifornii oraz w innych państwach jak np. w Niemczech. Największą inwestycją Google jest finansowanie kwotą 280 mln dol. projektu SolarCity, który ma na celu rozpowszechnianie idei zasilania domów energią słoneczną.

źródło oryginału: http://e-biznes.pl/2012/11/google-inwestuje-w-energie-odnawialna/

Leave a Reply

Your email address will not be published.