Batman i Superman ruszają na podbój największych e-księgarń

DC Comics, wydawca komiksów znany przede wszystkim z serii wydawniczych Batman i Superman, powiadomił o wprowadzeniu swych cyklicznych serii wydawniczych do oferty największych sklepów z e-książkami ? Amazon.com, Nook Store oraz iBookstore firmy Apple.

Do tej pory cyklicznie wydawane serie DC Comics były dostępne za pośrednictwem oficjalnej strony wydawnictwa, poprzez aplikacje dla iOS i Androida oraz na platformie komiksowej comiXology. Wzrost zainteresowania cyfrowymi wersjami komiksów obliczanej na 197 proc. rok do roku przyczynił się do decyzji DC Comics o rozszerzeniu kanałów dystrybucji o wspomniane sklepy Amazona, Barnes&Noble i Apple.

Hank Kanalz, wiceprezes DC Comics, powiadomił, że pomimo zwiększenia dystrybucji komiksów w cyfrowej wersji drukowana oferta wydawnicza również ma się bardzo dobrze i w skali rok do roku wzrost w tym segmencie wyniósł 12 proc.

Cyfrowe serie komiksów Batman, Superman czy Wonder Woman będą wydawane tego samego dnia co ich drukowane odpowiedniki. Ceny będą wahać się od 0,99 do 4,99 dol.

źródło oryginału: http://e-biznes.pl/2012/11/batman-i-superman-ruszaja-na-podboj-najwiekszych-e-ksiegarn/

Leave a Reply

Your email address will not be published.