Akcja Społeczna ?Dzielę się książkami 2012?

Jeszcze tylko kilkanaście dni dzieli nas od kolejnej, trzeciej już edycji Akcji Społecznej ?Dzielę się książkami?, organizowanej w 2012 roku przez Fundację ?Dziecko i Kultura? (w roku ubiegłym przez firmę Qlturka.pl) we współpracy z Silesia Expo (organizatorem Targów Książki w Katowicach), portalem Qlturka.pl i Fundacją ?Miasto Słów?.

Od 7 do 9 września, przez cały czas trwania Targów Książki w Katowicach, czekać będziemy na wszystkie chętne dzieci (i dorosłych też), które zechcą przynieść wybraną ze swoich zbiorów książkę i podarować ją dzieciom pozbawionym kontaktu z literaturą, przebywającym w domach dziecka, szpitalach, hospicjach, a także pod opieką świetlic środowiskowych.

Część książek przekażemy także do małych wiejskich bibliotek i do tworzących się biblioteczek polonijnych, m.in. w Danii i na Ukrainie.

W stoisku portalu Qlturka.pl/Fundacji ?Dziecko i Kultura? będzie można nie tylko zostawić przyniesioną książkę, ale także wziąć udział w twórczych działaniach.

Gorąco zachęcamy rodziców, nauczycieli i wychowawców do przekazywania informacji o naszej Akcji dalej, do drukowania plakatu, a także osobistego ? wraz z dziećmi, udziału w zbiórce.

Targi Książki w Katowicach

Data i miejsce:

7-9 września 2012

  • 7 września 2012 (piątek) – 10:00 – 17:00
  • 8 września 2012 (sobota) – 10:00 – 18:00
  • 9 wrzesnia 2012 (niedziela) – 10:00 – 16:00

Hala Widowiskowo-Sportowa SPODEK
Al. Korfantego 35
Katowice

Sponsorami Akcji są DPD Polska i Firma Księgarska Olesiejuk.

Pierwsza edycja akcji społecznej ?Dzielę się książkami?, przeprowadzona przez firmę Qlturka.pl we współpracy z Fundacją ?Miasto Słów? w 2011 roku podczas Targów Książki dla Dzieci w Krakowie (2- 5 czerwca) spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Udało się zebrać ponad tysiąc książek, które dzięki firmie DPD Polska, sponsorowi Akcji, zostały dostarczone do 50 placówek (domów dziecka, hospicjów, szpitali i świetlic środowiskowych) na terenie całego kraju.

Głównymi darczyńcami były dzieci, które przynosiły wybrane przez siebie książki, chcąc podarować je potrzebującym. Akcję wsparły także wydawnictwa, przekazując egzemplarze; dużo książek podarował też organizator konkursu na Najlepszą Książkę Dziecięcą ?Przecinek i Kropka?. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem mediów ? Radio Kraków, ?Dziennik Polski?, Biblionetka.pl itp.

Podczas pierwszej tegorocznej edycji, zorganizowanej podczas Warszawskich Targów Książki (9-13 maja) zebraliśmy 2 tys. książek, które trafiły do 50 placówek w całym kraju.

Serdecznie zapraszam do udziału w Akcji, a także do kontaktu, gdy będzie taka konieczność,

Ewa Świerżewska
Prezes Fundacji ?Dziecko i Kultura?
Koordynatorka Akcji społecznej ?Dzielę się książkami?

Więcej o Akcji:

1 Comment

  • Anonymous says:

    Chyba warto wypromować tę akcję. Na marginesie oglądałem ostatnio na Planete film dotyczący afrykańskiej biblioteki dla dzieci, biblioteki \”wędrownej\”, przenoszonej na grzbietach wielbłądów!

Leave a Reply

Your email address will not be published.