Nowy Sony Reader zintegrowany z Facebookiem i Everynote

Sony wprowadził do sprzedaży detalicznej najnowszą odsłonę swojego czytnika e-booków ? Sony Reader PRS-T2. Czy nowy czytnik Sony będzie w stanie zagrozić Kindle i Nook?

Nowe urządzenie wyposażone jest w 6-calowy wyświetlacz e-ink, przeprojektowane przyciski dotykowe oraz łączność WiFi. Właśnie łączność bezprzewodowa za pomocą WiFi jest tym, co ma zrewolucjonizować działanie Readera PRS-T2. Oprócz pobierania książek WiFi ma umożliwić również dzielenie się fragmentami czytanych publikacji ze znajomymi na Facebooku oraz przypiąć ustępy z książki bezpośrednio do konta na Everynote.

W oficjalnym komunikacie Sony wyjaśnia zastosowanie integracji z Everynote:

Po raz pierwszy Sony Reader daje możliwość połączenia się z Everynote, aby użytkownicy mogli zapisać swoje ulubione treści i skorzystać z nich w dowolnym momencie. Po wycięciu tekstu za pomocą sieciowej wersji Everynote można zapisać treść za pomocą jednego kliknięcia. Strony zapisane w Everynote są oczywiście przystosowane do wyświetlania na wyświetlaczu e-ink. Ulubione fragmenty mogą być również zredagowane na Readerze i zapisane w Everynote, by móc później przeglądać je na każdym telefonie, tablecie lub komputerze.

Jak zauważa gigaom.com umożliwienie przechowywania informacji z czytnika w chmurze za pomocą Everynote jest dużym krokiem w udostępnianiu treści na różnych urządzeniach. Działa to również w drugą stronę: za pomocą Everynote będziemy mogli odczytać różnego rodzaju informacje na czytniku Sony Reader, który jakością wyświetlania w zasadniczy sposób różni się od typowych smarfonów, tabletów i komputerów.

Dla zainteresowanych urządzeniem Sony Reader PRS-T2 możemy również dodać, że do każdego urządzenia dodawany jest darmowy bon na książkę Harry Potter i Kamień Filozoficzny w związku z partnerstwem Sony z Pottermore.

źródło oryginału: http://e-biznes.pl/2012/08/nowy-sony-reader-zintegrowany-z-facebookiem-i-everynote/

Leave a Reply

Your email address will not be published.