Telefon komórkowy ładowany przez… obuwie

Wszyscy znamy popularne dynamo albo eksperyment z cytrynami, które połączone za pomocą blaszek i przewodów mogą dać nam energię elektryczną. Anthony Mutua z Kenii postanowił skonstruować ładowarkę do telefonu komórkowego opartego w działaniu na zwykłym chodzie lub biegu.

Ładowarka umieszczona jest w butach i wykorzystuje nacisk, który jest generowany podczas marszu lub biegu. Wszystko za pomocą masy krystalicznej, która wytwarza energię elektryczną, donosi serwis Mashable.

Istnieją dwa sposoby na gromadzenie energii potrzebnej do naładowania telefonu. Pierwszym z nich jest ładowanie telefonu podczas ruchu za pomocą podłączonego do buta okablowania, przenoszącego energię elektryczną do telefonu. Drugim sposobem jest naładowanie telefonu po spacerze, ponieważ masa zawarta w podeszwie ma możliwość kumulowania energii.

http://www.youtube.com/watch?v=ik0uq2hqTEM

Chip z masą kryształową można zamontować do każdego rodzaju obuwia. W sytuacji gdy but skończy swoją żywotność chip można przenieść na inną parę butów.

W chwili obecnej kenijska Rada Nauki i Technologii zajęła się sfinansowaniem projektu przedsiębiorcy w celu komercjalizacji ładowarki umieszczonej w obuwiu. Wstępnie planowana jest sprzedaż urządzenia za 46 dolarów wraz z gwarancją na dwa i pół roku.

źródło oryginału: http://e-biznes.pl/2012/05/telefon-komorkowy-ladowany-przez-obuwie-wideo/

Leave a Reply

Your email address will not be published.