Ebooki i eprasa na tablety. Duże zmiany w aplikacji mobilnej Nexto Reader 2.0 na Androida

Nexto, ponad rok po premierze pierwszej wersji aplikacji mobilnej, prezentuje kolejną odsłonę Nexto Readera 2.0, na system Android. Program przede wszystkim przeszedł mocny lifting designu, dodana została obsługa eprasy, możliwość wgrywania własnych pozycji do biblioteki i wiele innych funkcji.

Najnowsza wersja Nexto Reader na Androida to aplikacja z której nie tylko jestem dumny, ale także z przyjemnością sam korzystam i wierzę, że wszystkim przypadnie ona do gustu – zapewnia Bartłomiej Roszkowski, prezes zarządu NetPress Digital, spółki prowadzącej Nexto.pl. ? Dodaliśmy możliwość wgrywania własnych ebooków, co powinno ucieszyć posiadaczy kolekcji literatury. Jednak największą zmianą jest możliwość dodania do konta karty kredytowej i kupowania pozycji zaledwie jednym kliknięciem! Nie ma prostszej i szybszej metody nabywania książek.

W kwestii wyglądu warto wspomnieć o zmianach, dzięki którym aplikacja jest w pełni dostosowana pod tablety i nie ma różnicy w jej działaniu w porównaniu do smartfonów. Natomiast wgrywanie własnych książek jest bardzo intuicyjne i nie sprawi nikomu trudności, a tytuły od razu są dostępne do użytku w bibliotece.

Opcja płatności jednym kliknięciem już od jakiegoś czasu funkcjonuje na naszej stronie internetowej i zbiera bardzo pochlebne opinie od użytkowników. Dlatego postanowiliśmy ją zaimplementować także do aplikacji mobilnej, dzięki czemu nie trzeba przechodzić przez wszystkie etapy składania zamówienia, a książka jest dostępna do czytania w przeciągu kilku sekund.

Najważniejsze zmiany w aplikacji to:

  • całkowicie nowy, intuicyjny wygląd aplikacji, dostosowany zarówno pod tablety, jak i smartfony,
  • wygodny układ półki lub listy publikacji w bibliotece,
  • obsługa e-prasy (wybrane tytuły ? oferta będzie systematycznie poszerzana),
  • nowy wygląd sklepu,
  • możliwość wgrywania własnych ebooków do aplikacji,
  • nowa intuicyjna wyszukiwarka,
  • optymalizacja czytnika ebooków dla Android 4.0,
  • dodanie możliwości płacenia kartą kredytową w aplikacji 1-kliknięciem.

Leave a Reply

Your email address will not be published.