Nowy wymiar wiary [Aktualizacja]

Niedziela większości kojarzy się z wyjazdem do hipermarketu i pokaźnymi zakupami. W czasach konsumpcji zanika odruch pójścia do kościoła. Nie chodząc zauważyłem ostatnio dwie zmiany w podejściu do tego tematu. Jedna zmiana jest związana blisko z czytnikami e-booków, druga natomiast dotyczy wychodzących z jednego gdańskiego hipermarketu i dotyka spraw współczesnej reklamy. Na zachętę do przeczytania całości przedstawiam zdjęcie zachęcające do pójścia po zakupach do kościoła:

Czasy się zmieniają;). Kościół zachęcający do odwiedzin wielkim plakatem. Kiedyś byliśmy w szoku jak podawano nam informacje z Zachodu, że są tworzone kapliczki w bodajże amerykańskich centrach handlowych. Oprócz tej reklamy warto wspomnieć, że w innym centrum handlowym Gdańska istnieje kościół, który jest tak blisko sklepów, iż wygląda jakby był wkomponowany.

Poniżej zaś informacja prasowa, która mnie w sumie zaszokowała, dodam że po części pozytywnie zaszokowała. Chodzi o e-booki więc mam trochę więcej tolerancji w sobie niż zwykle. Oto tekst:

Świat się zmienia: od Gutenberga do e-booków

Weltbild Polska poszerza asortyment swoich produktów o popularne czytniki eBooków firmy Trek Store.

W specjalnej ofercie komunijnej firma proponuje czytniki z kolorową Biblią obrazkową dla dzieci.

Świat się zmienia. To, co dawniej było innowacyjne i nowoczesne dziś trafia do powszechnego użycia. Znane od stuleci papierowe książki to obecnie tylko jeden ze sposobów obcowania z literaturą. Alternatywą dla druku coraz częściej stają się właśnie czytniki e-booków.

– Już dziś większość naszych własnych publikacji posiada swoje odpowiedniki w postaci audiobooków i e-booków. W ostatnim czasie czytniki staniały na tyle, że stały się dostępne dla przeciętnego czytelnika. Bardzo nas to cieszy, bo wierzymy, że książka elektroniczna będzie coraz popularniejsza, a tym samym grono odbiorców literatury wzrośnie ? mówi Gunther Gerlach, Prezes Weltbild Polska.

Weltbild – właściciel marki Świat Książki promuje czytelnictwo we wszystkich jego przejawach. Dlatego w specjalnie przygotowanej ofercie prezentuje czytnik z Biblią łączący tradycję z nowoczesnością. Wydawca pokazuje w ten sposób nowe formy dotarcia do młodego i starszego pokolenia czytelników. Dla dorosłych to świetny pomysł na prezent – wartościowy w kontekście Pierwszej Komunii Świętej, a zarazem stymulujący ich pociechy do czytania innych tytułów. Sami pewnie chętnie z niego skorzystają. Dla dzieci i młodzieży to alternatywa dla tradycyjnych książek i atrakcyjny gadżet z wielofunkcyjnym zastosowaniem ? można nie tylko czytać eBooki, lecz także słuchać muzyki i oglądać zdjęcia.

Trudno dyskutować, czy lepsza jest książka tradycyjna, czy elektroniczna. Z pewnością zaletą czytników jest to, że mieści się na nich ok. 2 000 tytułów, są małe i lekkie. To sprzyja zabieraniu ich w podróże ? te dalekie i bliskie, bez obawy o pojemność bagażu. Można ich używać wszędzie tam, gdzie jest ograniczony dostęp do światła ? w nocy, w namiocie, w autobusie i pociągu. Litowo-jonowa bateria ładowana przez gniazdko USB umożliwia czytanie przez 8 godzin.

Wprowadzony przez Weltbild czytnik ma kolorowy wyświetlacz i obsługuje wszystkie najpopularniejsze formaty eBooków, muzyczne i graficzne. Czytelnicy mający problemy ze wzrokiem, mogą bez problemu powiększać czcionkę.

– Mamy bogatą bibliotekę ebooków, a dzięki wydawnictwom własnym – Świata Książki – część ekskluzywnych tytułów, które będą dostępne wyłącznie w naszym sklepie internetowym, Weltbild.pl. Czytnik sprzedawany jest z gratisowymi książkami, a do tego w trzech kolorach do wyboru (białym, czarnym oraz czerwonym) i z zestawem słuchawkowym umożliwiającym słuchanie muzyki. Najważniejsze jednak, żeby polski czytelnik przekonał się do korzystania z czytników i eBooków w ogóle. Produkt, który oferujemy wydaje się być idealny na przełamanie pierwszych lodów ? przekonuje Paweł Wojciechowski, Dyrektor Marketingu, Weltbild Polska.

Czytnik e-booków firmy Trek Stor z wgraną kolorową Biblią obrazkową – cena za sztukę, wraz z zestawem słuchawkowym: 229, 99 zł brutto.

Parametry:

  • Pojemność: 2 GB pamięci wewnętrznej, z możliwością powiększenia do 32 GB za pomocą karty micro SD
  • Wymiary: 17,5×12, 65×1, 3 cm, waga tylko 284 g
  • Wyświetlacz: kolorowy 7- calowy wyświetlacz LCD (16:9) o rozdzielczości 800×480 pikseli.
  • Bateria: Litowo-jonowa, ładowana przez gniazdko USB umożliwia czytanie przez 8 godzin
  • Obsługuje formaty: eBooków PDF, Pub, FB2, TXT, muzyczne MP3, WMA, WAV, OGG, graficzne JPG, BMP, GIF, PNG

Rzeczywiście, świat się zmienia:).

[Aktualizacja]

W gorączce pierwszych komunii dostała mi się infografika dotycząca pierwszych komunii i tendencji zakupowych od Ceneo.pl. Teraz wiemy już wszystko;)

Leave a Reply

Your email address will not be published.